Czy warto kupić bufet dla psa?

Bufet dla psa – 3 powody, dla których warto go mieć

Coraz więcej opiekunów psów stara się dbać o dobrostan swoich czworonogów w sposób kompleksowy. To cieszy! Oprócz odpowiedniej diety, regularnych spacerów i wizyt u weterynarza, chętnie decydują się na zakup różnych gadżetów i akcesoriów mających ułatwić i uprzyjemnić życie zwierzakom. Jednym z takich dodatków jest bufet dla psa – ergonomiczny stojak na miski. Oto trzy powody, dla których warto taki bufet mieć!

Bufet dla psa – dlaczego warto?

1. Wygoda podczas jedzenia

Bufet dla psa to rodzaj platformy z miseczkami na jedzenie i wodę, która umożliwia psu wygodne i ergonomiczne spożywanie posiłków. Dzięki podniesieniu miseczek pies nie musi się schylać, a to sprzyja prawidłowemu ustawieniu kręgosłupa i narządów wewnętrznych, zmniejszając ryzyko zwyrodnień, poprawiając trawienie i samo połykanie pokarmu. Bufet dla psa jest polecany w szczególności psom starszym i/lub schorowanym, a także psom dużych ras mogących doświadczać dyskomfortu w trakcie spożywania karmy i picia wody z misek ustawionych bezpośrednio na podłodze.

2. Higiena i czystość

W drewnianym bufecie dla psa znajdują się specjalne wgłębienia na miseczki. To utrzymuje je w jednym miejscu, zapobiegając przesuwaniu i przewracaniu się naczynia. Dzięki temu nie musisz tak często sprzątać i nie marnujesz tak dużo karmy. Dzięki platformie jedzenie nie ma kontaktu z podłogą, co zmniejsza ryzyko jego zanieczyszczenia i wystąpienia chorób układu pokarmowego u psiaka. Pamiętaj, że podłoga w mieszkaniu, w którym przebywa zwierzak, jest prawdopodobnie pokryta większą liczbą bakterii, a nawet niebezpiecznymi dla niego związkami chemicznymi; dbałość o higieniczne spożywanie pokarmu przez pupila jest zatem szczególnie ważne.

3. Porządek i estetyka

Współcześnie dostępne bufety dla psów to przykład nowoczesnego i modnego wzornictwa. W naszym sklepie internetowym znajdziesz ręcznie robione, drewniane bufety, które świetnie skomponują się z minimalistycznym i loftowym wystrojem, ale nie tylko. Naturalne materiały są na tyle ciepłe i uniwersalne, że będą wyglądać dobrze w każdej aranżacji. To daje im dużą przewagę nad luźnymi, przesuwającymi się miskami z rozsypaną karmą wokół. Zwłaszcza, że masz do wyboru osiem kolorów drewnianych bufetów – od jasnej sosny, przez czarny mahoń lub szary antracyt, po ciemnobrązowy dąb.

Podsumowanie

Bufet dla psa to inwestycja w przyjemniejsze i szczęśliwsze życie Twojego psiaka. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się zbędnym dodatkiem, wystarczy kilka dni stosowania bufetu, by przekonać się do jego zalet i nie chcieć wrócić do korzystania z samodzielnych, luźno rozstawionych misek. Używanie bufetu jest tym przyjemniejsze, że znajdziesz u nas bufet dla psa z imieniem – podaj imię Twojego psiaka, a my w tej samej cenie spersonalizujemy stojak!

Koszyk